Please update your Flash Player to view content.

Ostatni kwietniowy trening rugby na wózkach miał nieco nietypowy przebieg. Zawodnicy trenowali rugby jak zwykle, natomiast wolontariusze, po wykonaniu swoich zwykłych zadań, trenowali udzielanie pierwszej pomocy.

Szkolenie z zakresu pomocy przedmedycznej dla wolontariuszy naszego Stowarzyszenia przeprowadzili uczniowie Klasy II Wojskowej XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach – Fabian Brewczyński, Konrad Kowalski i Dominik Malec, działający w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu – laureaci nagród w tej dziedzinie, pod opieką Pani Justyny Sroki.

Wolontariusze naszego Stowarzyszenia ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy, m.in. przywracanie oddechu, opatrywanie ran, układanie w bezpiecznej pozycji i uzyskali wiele ważnych i przydatnych informacji, niezbędnych w przypadku konieczności udzielenia pomocy przed przyjazdem służb medycznych.

Kupując przez FaniMani wspierasz nas :-)

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.