Please update your Flash Player to view content.

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2013 Rokiem Osób Niepełnosprawnych W Katowicach od 15 do 17 maja 2013 r. w Katowicach obchodzono Dni Osób Niepełnosprawnych.

W dniu 16 maja 2013 r. na ulicy Mielęckiego w Katowicach odbywał się jarmark organizacji pozarządowych reprezentujących osoby niepełnosprawne. W jego trakcie mieszkańcy mogli zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez organizacje oraz zasięgnąć porad udzielanych przez członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Jej
Przewodniczącemu – Prezesowi naszego Stowarzyszenia Marcinowi Mikulskiemu został wręczony przez Panią Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Małgorzatę Moryń-Trzęsimiech wręczony klucz do miasta.
W czasie jarmarku można było oglądać przedstawienia artystyczne na scenie, na stoiskach sprzedawano wyroby wykonane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
Stowarzyszenie Aktywne Życie w ramach tych obchodów zaprezentowało wystawę fotograficzną autorstwa Marty Przybyły i Mateusza Przybyły pn. „Niezniszczalni?” prezentującą postaci niepełnosprawnych sportowców – zawodników rugby.

Kupując przez FaniMani wspierasz nas :-)

Sklep Bez Barier - akcesoria, części, wózki

Informator - Katowice Bez Barier

Cykl wypraw - Łam bariery - sięgaj dalej

Aktywni „Niezniszczalni”

W mediach...

Drużyna Rugby na Wózkach - DRAGONS

Powiatowa Społeczna Rada d/s Osób Niep.